Kryptoměny

Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti

Námi doporučené aplikace a software, pomocí něhož můžete vydělávat níže uvedené KRYPTOMĚNY na svém počítači nebo mobilním telefonu/tabletu naleznete zde: UŽITEČNÝ SOFTWARE .

Pokud chcete pro Vámi vydělané kryptoměny spolehlivou peněženku, do které můžete jednotlivé měny ukladát, obchodovat s nimi, zhodnocovat termínovými vklady apod., doporučujeme především oblíbenou a nejznámější firmu BINANCE. Váš odkaz pro registraci naleznete ZDE: Binance

BitcoinBITCOIN

   Bitcoin (BTC) je první a nejpoužívanější kryptoměna. Spuštěna byla dne 3. 1. 2009 programátorem (nebo skupinou programátorů) vystupujícím pod pseudonymem Satoshi Nakamoto. Bitcoin umožnuje provádět platby komukoli na světě – není zapotřebí žádný bankovní účet či registrace; pouze stažení některé z mnoha bitcoinových peněženek. Globální platby jsou umožněny s pomocí peer-to-peer technologie, která funguje bez jakéhokoli ústředního správce. Zpracování transakcí a emise (těžba) jsou prováděny kolektivně, právo zapisovat nové transakce vyhrává v průměru každých deset minut ten, kdo poskytne adekvátní důkaz o vynaložení dostatečného počítačového výkonu (tzv. proof-of-work). Transakce jsou zapisovány do decentralizované databáze blockchainu.

Více o Bitcoinu naleznete ZDE .

LitecoinLITECOIN

   Litecoin (LTC) je alternativní digitální měna a platební decentralizovaná P2P síť, založená na Bitcoinu. Decentralizovaného konsensu o svém stavu dosahuje důkazem prací využívajícím paměťově náročnou hašovací funkci scrypt. Zkratka měny Litecoin je LTC. Tvůrcem Litecoinu je Charles Lee. Důležitá vlastnost Litecoinu je plná decentralizace – je navržen tak, aby nikdo nemohl měnu jakkoli ovlivňovat, ničit, padělat, zabavovat účty, kontrolovat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. Neexistuje žádný centrální bod, který by mohl o síti rozhodovat. Kód Litecoinu je uvolněn jako open source.

Více o Litecoinu naleznete ZDE .

DogecoinDOGECOIN

   Dogecoin (DOGE) původně vznikl jako recese. Vytvořil ho programátora bývalý inženýr IBMBill Markus a markeťák z Adobe Systems Jackson Palmer. Společně se rozhodli zakoupit doménu dogecoin.com a krátce po naprogramování první peněženky web spustili. Dogecoin odkazoval na meme se slavným japonským psem. Novou měnu založili na kryptoměně Litecoin a spustili ji 8. prosince 2013. Nárůst hodnoty této kryptoměny byl nevídaný. Už 19. prosince téhož roku její hodnota vzrostla během 72 hodin o 300 % (z 0,00026 USD na 0,00095 USD). Bohužel se již o 5 dní později odehrála první velká krádež Dogecoinů – miliony mincí byly ukradeny z internetové peněženky Dogewallet. Útočník tehdy získal přístup k souborovému systému serveru, díky němuž modifikoval stránku na příjem/zaslání mincí tak, aby byly všechny zasílány jemu. Přesto již v lednu roku 2014 intenzita obchodování s Dogecoiny předčila objem transakcí Bitcoinu a 29. ledna 2014 se kapitaůizace trhu s Dogecoiny pohybovala na téměř 60 milionech USD. Takový nárůst neměl ve světě kryptoměn dosud obdoby. Do ledna 2018 se Dogecoin zhodnotil o 1700 %, svého maxima zatím dosáhl 7. ledna 2018 na ceně $0.0193 a jeho tržní kapitalizace se vyšplhala na 2,12 miliard dolarů.

Více o Dogecoinu naleznete ZDE .

DashDASH

   Dash (DASH) vznikla 18. ledna 2014 odštěpením od Bitcoinu. Jejím tvůrcem je Evan Duffield. Kryptoměna nesla nejprve název Xcoin, ale o měsíc později ji tvůrce přejmenoval na Darkcoin. Svůj současný název Dash (zkráceně Digital cash) získala až 25. března 2015 posledním přejmenováním jejího tvůrce.Již samotné spuštění kryptoměny Dash, tehdy se měna ještě jmenovala Xcoin, provázela výrazná kontroverze. Samotný autor Dashe Evan Duffield zneužil chyby v těžícím algoritmu X11 a během prvních dvou dnů vytěžil 10 % (cca 2 milióny) všech tokenů kryptoměny. Za chybu se následně omluvil, ale tokeny nikdy nevrátil. Přesto patřil Dash od roku 2016 mezi 5 nejpopulárnějších kryptoměn a také se dočkal spolu s dalšími kryptoměnami raketového růstu. Ještě 18. února 2017 jeden token kryptoměny Dash stál pouhých 20,05 dolarů, ale již o rok později se jeho vyšplhala na 729,08 dolarů. Svého maxima Dash dosud dosáhl 21. prosince 2017. Tehdy byla jeho cena 1600 dolarů. K 18. červnu 2019 je hodnota kryptoměny rovna 159,39 dolarů a její celková kapitalizace dosahuje částky 1 414 miliónů dolarů. Mezi kryptoměnami je z hlediska kapitalizace až na 14. místě. Dne 22. května 2023 došlo k problémům během aktivace Dash Core v19, což vedlo k zastavení produkce bloků v blockchainu Dash. 

Více o Dash naleznete ZDE .

EthereumETHEREUM

 
Ethereum (ETH) je decentralizovaná

Více o Ethereum naleznete ZDE .

R E K L A M A (v přípravě)

Shiba Inu SHIBA INU   

   Shiba Inu (SHIB) je decentralizovaná kryptoměna vytvořená v roce 2020 neznámou osobou vystupující pod pseudonymem Ryoshi. Token SHIB je ERC-20 token založený na Ethereu, který byl vytvořen jako přímý konkurent Dogecoinu. Token nepodporuje chytré kontrakty a není kryt žádným aktivem. Lze jej však převádět mezi uživateli. SHIB patří mezi mnoho kryptoměn s psí tematikou. Ale na rozdíl od Dogecoinu se kolem SHIB buduje ekosystém nazvaný ShibaSwap. V současnosti tvoří ShibaSwap dva tokeny: LEASH a BONE. LEASH byl původně token s pružnou nabídkou (rebase token), ale vývojáři tuto vlastnost nedávno odstranili, aby tak zvýšili potenciál tokenu. Celková nabídka činí 107 646 tokenů a ShibaSwap nabízí mnoho různých pobídek a odměn. BONE funguje jako správní (governance) token, který dává komunitě ShibArmy možnost hlasovat o budoucích návrzích nejnovějšího projektu nazvaného Doggy DAO. V oběhu je celkem 250 000 kusů tokenu BONE. Token SHIB se původně zrodil jako další z řady meme tokenů, ale postupem času se z něj stal svébytný ekosystém podporovaný rostoucí komunitou. Komunitu ShibArmy tvoří talentovaní jednotlivci, které token SHIBA INU podporuje tak, že vytváří prostředí, které je motivuje k aktivitě a růstu. Například Inkubátor SHIBA INU byl stvořen proto, aby držitelé tohoto tokenu mohli snáze najít nástroje, díky kterým by jejich umělecká díla mohla spatřit světlo světa.

Více o Shiba Inu naleznete ZDE .
RippleRIPPLE   

   Ripple (XRP) je označení pro kryptoměnu (XRP). XRP je nativní kryptoměnou sítě s názvem XRP Ledger, která funguje na základě kryptografie, distribuovaných záznamů v peer-to-peer síti a otevřeného softwaru. Síť XRP Ledger vznikla v roce 2012 a při jejím spuštění bylo vytvořeno 100 miliard jednotek XRP. Jejich počet ale neustále klesá, XRP bude čím dál méně. Síť XRP Ledger a měna XRP byly spuštěné v roce 2012 a za jejich vznikem stojí Chris Larsen, Jed McCaleb, Arthur Britto a David Schwartz. Ti brzy po jejím spuštění převzali společnost Opencoin, kterou později přejmenovali na Ripple Labs a nakonec na dnešní Ripple, který je dodnes hlavní vývojářem XRP Ledgeru. Na rozdíl od některých jiných kryptoměn nevzniká XRP postupným těžením, ale 100% XRP bylo stvořeno již při spuštění sítě. Toto penzum bylo rozděleno na 100 miliard tokenů, přičemž každý z nich je dělitelný na šest desetinných míst. Nejmenší možný díl tak je 0.000001 XRP, a taková jednotka se nazývá anglicky drop neboli česky kapka. Z původních 100 miliard XRP vývojáři darovali Ripplu 60%, tj. 60 miliard XRP. Na konci roku 2017 Ripple uzamkl 55 miliard ze zmíněných 60 do escrow, což jsou časované kontrakty v síti XRP Ledger, které každý měsíc uvolňují jen jednu miliardu. Ripple z každé miliardy každý měsíc menší část použije na podporu XRP ekosystému a zbytek uzamkne na dalších 55 měsíců do escrow. Cena jednoho XRP se několik let pohybovala mezi 0,004 a 0,006 amerického dolaru. V roce 2017 pak zaznamenala významný růst, přičemž jeho dosavadní cenový vrchol nastal v lednu 2018, kdy jeho hodnota dosáhla 3,81 dolaru.  Tehdy se celková tržní kapitalizace XRP přiblížila 150 miliardám amerických dolarů.

Více o Ripple naleznete ZDE .
TronixTRONIX   

   Tronix (TRX)  je decentralizovaný operační systém založený na blockchaimu s funkcí inteligentních kontraktů, principy proof-of-stake jako jeho konsensuálním algoritmem a kryproměnou nativní pro systém, známou jako Tronix (TRX). Byla založena v březnu 2014 Justinem Sunem a od roku 2017 na ni dohlíží a dohlíží na ni i TRON Foundation, nezisková organizace v Singapuru, založená ve stejném roce. Jedná se o open-source software. Původně se jednalo o token ERS-20 založený na Ethereu, který v roce 2018 přešel svůj protokol na vlastní blockchain. TRC20 má poplatek 5 tronů za 1 USDT coin za převod. Na některých kryptoměnových peněženkách si uživatelé nemohou vybrat své prostředky USDT, dokud nebudou mít dost peněz na síťový poplatek.


Více o Tronix naleznete ZDE(stránky v angličtině)